Dlohodobější a pravidelně pořádané akce

Projekt Krajské hospodářské komory Plzeňského kraje

Krajská hospodářská komora aktuálně realizuje projekt Aktivní motivace žáků ZŠ = jistota pro budoucnost technických oborů. Aktivity tohoto projektu vám chtějí ukázat, že jít dneska studovat techniku nebo se vyučit nějakému řemeslu rozhodně nemusí být k zahození. Právě naopak, dnešní trh práce si techniky či šikovné řemeslníky vysloveně žádá. A dobrá možnost uplatnění vašeho oboru v praxi by měla být nezanedbatelným hlediskem při volbě dalšího směru vašeho studia. Možná by vám tedy aktivity v rámci výše zmíněného projektu mohly přijít vhod. V rámci projektu jsou realizovány různé zajímavé exkurze do firem a besedy s odborníky z různých oblastí. Více informací naleznete na stránkách Krajské hospodářské komory

Dny otevřených dveří

Navštívit den otevřených dveří střední školy, na kterou se chcete přihlásit, se určitě vyplatí. Na této veřejně přístupné akci máte možnost seznámit se s prostředím školy, poznat tamní vedení i některé pedagogy či se setkat se současnými studenty. Zaměstnanci školy i místní studenti vám mohou prozradit spoustu zajímavých a důležitých informací a třeba vám mohou dát i radu, jak se na školu dostat. Nejvíce se dozvíte, pokud se budete sami ptát. Je proto dobré připravit si otázky dopředu.

Pokud váháte, na jakou školu si podáte přihlášku, navštivte den otevřených dveří na více školách. Čím více informací si předem zjistíte, tím lépe pro vás. Přihlášek si můžete podat více, ale pokud vás přijmou na více škol, budete si stejně muset vybrat jen jednu. Tu správnou školu si můžete vybrat i na základě dojmu, který na vás škola během dnů otevřených dveří udělala.

Dny otevřených dveří probíhají v různcýh termínech. Termín dne otevřených dveří na konkrétní škole si nejlépe zjistíte na internetových stránkách dané školy nebo můžete zkusit navštívit stránky stredniskoly.cz.

Veletrhy středních škol

Veletrhy nebo také přehlídky středních škol jsou dnes běžnou součástí prezetace středních škol snad ve všech krajích v ČR. Akce tohoto druhu probíhají každoročně v různých městech republiky a jsou určeny především (ale nejen) pro žáky 9. tříd a jejich rodiče. Akce tohoto typu mohou být jedním z důležitých zdrojů informací při výběru střední školy. Zástupci škol a učilišť poskytují na přehlídce informace o svých školách, vyučovaných oborech, možnostech ubytování, stravování, počtech přijímaných žáků, přijímacích zkouškách a podobně.

© 2009 Správná volba, provozuje Regionální rozvojová agentura PK o.p.s.

Design: Creative Studio s.r.o., redakční systém 4site CMS