Končíte letos ZŠ? Pak si včas sežeňte informace o přijímačkách na SŠ

Jako každý rok čeká i letošní deváťáky rozhodování o tom, co dál, a na jakou střední školu si dát přihlášku. V první řadě je potřeba si obstarat dostatek kvalitních informací, abyste se mohli správně rozhodnout. Řada z vás jiště už ví, že všechny informace o nabízených oborech na SŠ v Plzeňském kraji, můžete nalézt v příručce „Čím budu?“ a na mnoha webech – kromě našeho STUDUJ např. i na www.infoabsolvent.cz. Ještě než se ale definitivně ponoříte do informací o oborech, možná by se vám mohlo hodit pár rad, co vše je dobré udělat před tím než definitivně odevzdáte přihlášku na konkrétní školu a obor:

  1. informovat se o vybraných školách a oborech na jejich internetových stránkách a navštívit je v den otevřených dveří
  2. popřemýšlet o tom, jak perspektivní je vámi vybraný obor na trhu práce (tj. seženete v tomto oboru práci?)
  3. obstarat si tiskopisy přihlášek na SŠ – v prodejnách SEVT, nebo je lze získat na internetu
  4. vyplnit přihlášky a nechat si na nich potvrdit prospěch u vás na ZŠ
  5. odevzdat přihlášky přímo ředitelům středních škol, které jste si vybrali, a to do 15. března 2013 (v případě podání přihlášky do oboru s talentovou zkouškou do 30. listopadu 2012)
  6. vyzvednout si ve své základní škole zápisový lístek – do 15. března 2013 (v případě podání přihlášky do oboru s talentovou zkouškou do 30. listopadu 2012)

Mnohem více infromací o tom, co a jak udělat v přijímacím řízení na SŠ, a to včetně termínů dnů otevřených dveří, naleznete ZDE

© 2009 Správná volba, provozuje Regionální rozvojová agentura PK o.p.s.

Design: Creative Studio s.r.o., redakční systém 4site CMS