• Úvod
 • Rozcestník
 • Novinky
 • Odkazy
 • O projektu
 • Kontakty
 • Používání cookies
 • Telefon
 • Email
 • Aktuality a zajímavosti

  Máme zaktualizováno! Nabízíme nový přehled oborů SŠ a VOŠ pro školní rok 2023/2024

  Od dnešního dne jsou vám v našich vyhledávačích oborů na SŠ a VOŠ v Plzeňském kraji k dipozici nejaktuálnější informace pro nadcházející přijímací řízení. Přejeme šťastnou ruku uchazečům!
  Více

  Brožura Čím budu? s přehledem oborů je na světě! A my podle ní intenzivně aktualizujeme naše data.

  Již nyní vám nabízíme ke stažení novou brožuru Čim budu s aktuálním přehledem oborů SŠ pro školní rok 2023/24. Podle těchto informací do týdne zaktualizujeme naše data na STUDUJ. K dispozici je také soupis termínů dnů otevřených dveří!
  Více

  Konec prázdnin = správný čas naplánovat si nadcházející školní rok!

  Jak bude vypadat organizace školního roku 2022/2023? Přinášíme vám přehled důležitých termínů - hlavně těch prázdninových, které nás čekají v nadcházejícím školním roce.
  Více

  Přijímačky na střední nevyšly? Nevěšte hlavu, existují další řešení!

  Nevzali vás na střední? Inu, neúspěchy patří k životu...Nic ale nemusí být ztraceno. Zkuste se odvolat! Jak? A co dělat když ani odvolání nevyjde?
  Více

  Už jen 14 dní na podání přihlášek na SŠ! Jak se správně rozhodnout? Přinášíme informace a tipy.

  Do 1. března je třeba podat přihlášky na SŠ. Rozhodnutí se blíží. Zkuste naše nové aplikace a zjistěte si nejen podrobné informace o škole či oboru (včetně uplatnění v praxi), ale také vaše šance na přijetí. Podrobnosti včetně odkazů najedete v článku.
  Více

  Brožura "Čím budu?" je na světě!

  V "Čím budu?" najdete přehled všech oborů středních škol v Plzeňském kraji pro příští školní rok. Tak vybírejte a přemýšlejte, kam poputuje vaše přihláška!
  Více

  K letošním přijímačkám jen s negativním testem!

  Ministerstvo zdravotnictví vydalo opatření týkající se podmínek testování u přijímacích zkoušek. Osobní přítomnost na přijímačkách bude umožněna pouze uchazečům bez příznaků COVID-19 a s negativním testem, který nebude starší než 7 dní. Opatření nabývá platnosti 26. dubna 2021.
  Více

  Maturity 2021 aktuálně. Nakonec je všechno ještě trochu jinak...

  AKTUALIZOVÁNO! Upravili jsme článek k maturitám po dnešní tiskové konferenci ministra školství.Jak to letos tedy nakonec bude?
  Více

  Přijímačky na SŠ. Vše, co potřebujete vědět.

  Najděte si rychle potřebné informace k termínům i požadavkům pro letošní přijímačky a inspirujte se, jak se dobře připravit. A jako bonus jeden tip na vtipná a praktická youtube videa :-)
  Více

  Termíny pro podání přihlášek se blíží. Jak se rychle dostat k potřebným informacím?

  Budou mít den otevřených dveří? Otevírají mnou vybraný obor? Jaké mají podmínky přijímaček? A jak budou přijímačky probíhat? Spousta otázek v době distančního rozhodování...Máme pro vás pár tipů, jak si to usnadnit.
  Více

  Festival vzdělávání a práce Posviť si na budoucnost proběhl letos celý on-line.

  Připojili jste se? Že ne? Nevadí! Výhoda on-line světa je, že ledacos se dá zkouknout i zpětně za záznamu. Takže aspoň část programu můžete dohnat klidně v průběhu prosince či ledna :-) P.S. a se chystá pokračování...již brzy!
  Více

  Zaktualizováno!.Na webu najdete nejnovější informace o SŠ a VOŠ oborech pro příští školní rok.

  Právě jsme dokončili aktualizaci informací z nedávno vydané příručky Čím budu, kterou každoročně vydává Informační a poradenské středisko pro volbu povolání při Úřadu práce v Plzni
  Více

  "Čím Budu?" opět po roce

  Praktická brožura Úřadu práce je tu i letos pro vás. V "Čím budu?" najdete přehled všech oborů středních škol v Plzeňském kraji pro příští školní rok.
  Více

  Prázdniny pomalu končí. Jak bude vypadat organizace nadcházejícího školního roku?

  Přinášíme vám přehled důležitých termínů - hlavně těch prázdninových, které nás čekají v nadcházejícím školním roce. Samozřejmě vše za předpokladu, že nám koronavirus dovolí , abychom své školy normálně navštěvovali a vše běželo podle plánu...
  Více

  Vyhledávač oborů VŠ má loňské informace. Zaktualizujeme ho, jakmile to bude možné.

  U oborů VŠ aktuálně dochází (ne naší vinou) k přečíslovávání oborů. Kvůli tomu budeme muset zaktualizovat náš datový model. Prosíme o trpělivost.
  Více

  Rozbíhají se dny otevřených dveří na SŠ. Nepropásněte termín u svých favoritů!

  Rozhodujete se, kam dál po základce? Potřebujete více informací o škole, kam se hlásíte? Navštivte den otevřených dveří na škole, o které uvažujete. Můžete si tak udělat jasnější obrázek, co vás tam čeká. Nebo chcete zkusit i jiné akce? Inspirujte se!
  Více

  Zvládat krize s nadhledem? Jde to! Pěstujte svoji psychikou odolnost!

  Neúspěchy či náročná období se čas od času objeví v životě každého. Dobrou zprávou však je, že schopnost vyrovnat se s těmito náročnými situacemi můžeme sami natrénovat. Co znamená psychická odolnost a jak jí zlepšovat?
  Více

  Pozor! Letní soutěž pro mladé inovátory!

  Jsi inovátor a baví tě vymýšlet nové projekty? Přihlas se do soutěže a natoč video! Nabízíme zajímavou příležitost, jak získat podporu na vlastní projekt nebo osobní rozvoj. Podrobnosti přinášíme v článku.
  Více

  Pomoc ukrajinským žákům a studentům: zvláštní zákon, delší termíny i speciální příručka

  Válka na Ukrajině vyhnala mnoho lidí z domovů, mezi nimi je i početná skupina žáků a studentů. Ti nyní v ČR budou moci na základě zvláštního zákona podávat přihlášky na SŠ v pozdějším termínu - u maturitních oborů do 5.4. u nematuritních do 8.4. Návrh zákona ještě musí schválit parlament. Jaké další vstřícné kroky se vůči ukrajinským studentům chystají?
  Více

  Hurá, máme zaktualizováno! Databáze oborů jsou připraveny a nově nabízejí i podrobnější informace!

  Od této chvíle máte na webu k dispozici aktuální informace o nabízených oborech na SŠ i VOŠ v regionu pro příští školní rok. A pozor! Nově jsou u každé školy uvedeny i podrobnější informace, které v minulých letech chyběly!
  Více

  Konec prázdnin je tu. Naplánujte si s námi nadcházející školní rok 2021/2022.

  Přinášíme přehled důležitých termínů, které nás čekají v nadcházejícím školním roce. Plány samozřejmě klapnou jen za předpokladu, že koronavirus už nebude příliš vystrkovat růžky a školy se opět nezavřou. Držme si palce!
  Více

  Přijímačky: jak se na ně nachystat?

  Tvůj přijímačkový den se blíží, Co můžeš teď ještě udělat, aby tvůj den D byl úspěšný? Přinášíme pár rad a tipů.
  Více

  Jak v lockdownu nezcvoknout?

  Současná doba? Uff! Je to fakt náročný pro všechny! Nikam se nesmí, škola jen přes počítač, všechno zavřený...Jak se z toho nezbláznit? Zkuste naše lockdownové desatero! Je tam spousta inspirace, jak si teď zachovat duševní zdraví.
  Více

  Posviť si na budoucnost bude mít pokračování. Již v pátek 12.2.2021

  Máme dobrou zprávu pro nerozhodnuté i všechny ostatní :-) Termín druhého on-line festivalu Posviť si je na světě. Připojte se v pátek 12.2. dopoledne a získejte potřebné informace přímo od zdroje!
  Více

  MŠMT vydalo důležité informace, jak budou letos probíhat přijímací a maturitní zkoušky

  Současná situace ohledně pandemie ovlivní i průběh přijímacích a maturitních zkoušek v letošním školním roce. Ministerstvo školství dnes vydalo základní pokyny a informace.
  Více

  Rozebíhají se ON-LINE dny otevřených dveří. Sledujte stránky svých favorizovaných SŠ!

  Některé střední školy v Plzeňském kraji vycházejí vstříc uchazečům a plánují uskutečnit své dny otevřených dveří (DOD) v on-line podobě. Sledujte web i sociální sítě, nabídky on-line DOD rostou jak houby po dešti!
  Více

  Opět zavřeno! Ale co moje volba střední školy?

  Výuka z domova. A dveře středních škol, které letos na podzim dost možná zůstanou zavřené. Doslova i obrazně. Jak se v této podivné distanční době rozhodovat o další studijní cestě? Přinášíme vám pár praktických tipů...
  Více

  Pozor změna! Festival "Posviť si" se letos nakonec uskuteční ON-LINE!

  Tradiční podzimní festival práce a vzdělávání Posviť si na budoucnost letos nenajdete v areálu DEPO2015, ani na SOUE, jak bylo původně avizováno. Vzhledem k vývoji situace kolem Covid-19 se organizátoři nakonec rozhodli přesunout akci do virtuálního světa.
  Více

  Korona rozcestník: informace, rady a tipy pro žáky, studenty a jejich rodiče

  Přinášíme vám praktický rozcestník zajímavých odkazů, abyste dokázali koronavirovou situaci zvládnout s nadhledem, přečkali jste současný chaotický svět bez šrámů na těle i na duši a třeba se i něco nového dozvěděli :-)
  Více

  STUDUJ v novém kabátě.

  Ještě vše ladíme, ale již brzy vám bude náš web opět plně k dispozici
  Více